Объявление

Свернуть
Пока нет объявлений.

ОАО "РЫБХОЗ "КРАСНАЯ ЗОРЬКА", Житковичи

Свернуть
X
 
  • Фильтр
  • Время
  • Показать
Очистить всё
новые сообщения

  • ОАО "РЫБХОЗ "КРАСНАЯ ЗОРЬКА", Житковичи

    ОАО "РЫБХОЗ "КРАСНАЯ ЗОРЬКА" 247960 Гомельская область, Житковичский район, п. Красная Зорька, ул. Центральная, 10. Тел. (+375 2353) 2-84-65, 2-84-59, 2-84-53, 2-84-51.

    Время рыбалки с 6 до 20 ч. Понедельник выходной.

    Директор
    Чикида Сергей Николаевич тел. 8 (023-53) 28-4-65, 8 (044)599-93-75

    Главный бухгалтер тел. 8 (023-53) 28-4-59

    Отдел маркетинга тел. 8 (023-53) 28-5-74,[B][I] 8 (044)792-19-29
    Сайт рыбхоза
    Информация с сайта:
    Условия на 2015 год
    Прейскурант 2015 год
    Все, сообщения-обсуждения формата ценообразования, благоустройства и другой информации не связанной с рыболовными отчетами обсуждаются в теме "Общие вопросы платной рыбалки. Общалка любителей платников"
    Убедительная просьба: в заголовке своих сообщений указывайте обсуждаемый платник и ведите беседу в специально отведенной теме, в которой для удобства пользователей НЕ действуют пункты ППФ -4.4.6; 4.4.7
    Последний раз редактировалось Tuchka; 12.04.2015, 12:37.

  • #32
    Съездил к родителям, заодно и сюда заскочил. Брал на червя "шо дурной". На растительные приманки очень слабо. Быстро надоело таскать одного за другим, посему после 3х часов и примерно 20 кг, взял 4 штуки (которых сильно поранил, из-за того, что глубоко заглотили), а остальных выпустил. Посчитали по 21тыс/кг (карась сказали по 16 тыс/кг считают) - дешевле на обратном пути в Любани в магазине купить - по 17 тыс/кг. было бы :)

    Рыба сильно помята, поранилась видимо когда зарыбляли и гнали через шлюзы. Практически через одного у карпа сильные шрамы. Из тех что взял у двоих были синие внутренности - видимо желчь порвана была... В этом году больше не поеду.

    Комментарий


    • #33
      Сообщение от Tuchka
      Всем привет! Ребят! А что со щукой?! Отпишитесь как по ней. Заранее спасибо.
      Когда я был особо не бросали спининги. Но один из рыбаков говорил, что зацепил трешку утром...

      Комментарий


      • #34
        Всем привет! Спасибо за инфу. С шахтером полностью согласен; и удовольствие и забранная рыба для всего "колхоза".(родственников) ниже рынка, тем более что охранники весами грамм в грам НЕ душат. Все логично, но не практично. :)
        Клуб "МГ" У меня нет времени, чтобы ненавидеть тех, кто ненавидит меня, потому что я слишком занят теми, кто любит меня. Аль Пачино.

        Комментарий


        • #35
          Сегодня посетили... С меня фоты, с Паши Дробышевского отчет...

          Комментарий


          • #36
            Небольшое повествование о воскресной рыбалке.
            Были вчетвером, я ловил штекером и матчем, Шэры тестил свой пикерок на мелкокарпе, двое наших товарищей упирались в спиннинг.
            Раздачи как в прошлом году, когда я за 4 часа поймал 24кг, не было. Хотя были ровно год назад, также на День химика.
            Я кормился батон + 3 RS карп + кукуруза. Со старта забросил около 10 литров прикормки, выкатил 11,5м и стал ждать. Ждал я около 3 часов - впопухер((( Ни поклевки. Шэры за это время выудил одного на 1,6кг, у него было еще пару поклевок. Товарищи бодро ловили мелкощуку до 0,5кг на вращалки, отзывалась она на них здоровски. На дальнем пруду, где мы сидели, я не видел чтобы кто-то таскал "аб грудь и у садок". На среднем был изловлен карп визуалньно за 3кг, щука под 2кг и сомики до киля. Но уверенного клева не было и там. Лучше дела обстояли на самом вытянутом пруду, который идет параллельно лесу. Однако рыба там была откровенно меньших размеров. Зато богаче по видовому составу - карп, карась, амур. Экземпляры попадались до 800гр, опять-таки визуально.
            Когда уже все надаело, я расчехлил матч и стал упираться в него - все тот же впопухер. Правда трех капров на штекер я все же изловил, но это были случайные гастролеры. Ни докорм, ни кукуруза россыпью, ни игра оснасткой, ни игра с глубиной ничего не принесли. Рыбы в той части водоема, где сидел я просто не было.
            На противоположенный от нас берег пришла девчушка лет 14, забросила и с писками и визгами поймала 3 карпов. Затем она ретировалась к отцу на вытянутый пруд. Шэры рванул на ее место и началась раздача, забросил - достал, и так 8 раз за 40мин. Я рванул к нему с матчем, забросил на его точку - впопухер, взял в руки его пикер и забросил на его точку, ждал мин. 15 - впопухер. Только отдал пикер владельцу - у него клюет. Это был явно не мой день((( Одного из карпов Шэры подсек и передал снасть мне, чтобы и я вкусил кайфа. Пикер и фрикцион катушки отрабатывали отлично. Даже свечки были.
            Итог рыбалки: я - 4 карпа (последний уцепился на стационарную снасть, когда мы уплетали его сородичей, зажаренных на углях) - вес 4.600. Шэры - 9 капров - вес 12.300. Товарищ номер раз - больше двух десятков мелкощуки - вес - не взвешивали, сразу отпускал. Товарищ номер два - столько же щуки + 1 карп на 800гр, утянувший удочку.
            После рыбалки знатно посидели в беседке, коих на берегу есть несколько, запекли на углях пару килошников, выпили апочуть-чуть за химию и рыбалку и поехали домой.
            Поклонник творчества Вальтера Тамаса

            Комментарий


            • #37
              В последние разы тамушнему карпу не всеравно чем кормят.Был и закрмливался в двух точках,в одной батон+RS+кукуруза,на другой комбикорм+гранулы+кукуруза+червь.На первой начало поклевывать через 2.5часа кагда начал комбикорм сыпать,а на другой практически сразу и до конца.На первой 12кг а на другой 35кг +3 схода на поплавочку ощутимо больших чем килошки(бес катушки всетаки нетого).На третьем пруду в последнее время кормят карпа сразу около беседок с лева и с противоположного берега,так что он там и крутится.А кормят бывает усиленно камбикормом и зерном.
              Ёсць 2 бясконцасці: Сусвет и Бязглуздасць. Але, я не ўпэўнены наконт першага.
              ©А.Эйнштейн (На рыбалцы яшчэ больш пераконваешся ў другім).

              Комментарий


              • #38
                Учора дабраўся.Скут падрамантаваў,гуму лепшую паставіў і айда за 100км,праз 2,5гадзіны прыехаў.Было апалова дзесятай,стаяла 3 машыны і на усіх вадаемах 6 чалавек, у большасці на першым(мабыць усе такі не вельмі хочыца ташчыць увесь скарб 300метраў);) ну а пасля такой дарогі нам не прывыкаць 50кіл на плечы і уперад да трэцяга пруда.Перад гэтым ветліва на прахадной сустрэлі,выпісалі талон,далі камбікорма для закорма:!:,і запрасілі распісаца у журнале.Разлажыўся і адразу амаль у весь камбікорм ўводу.Вырашыў лавіць толькі на два маха.склаў паставіў аснасткі (на адной 0.3шымана+0.16пляценка+жоўты крук 8, на другой 0.25галоўная+0.2флюркарбон+кручок-кармушка №9чорны).Таксама вырашыў дакармліваць прыгатаванкай-пакет карась+лінь,палова банкі кукурузы "бюнгюэль",пол кіло мядовай карпавай прыкормкі+экстракт і актіватар клубнікі і нейкіх яшчэ ванючак +гранулы камбікорма.І пакуль настаівалася пацапіў кукурузу і адну з вудаў закінуў,амаль адразу (не паспеў адвярнуцца)паплаўка няма і вуда у дугу,бразг і павадка флюркарбона як не бывала,стаўлю запасны такіж,закінуў трохі пачакаў адвярнуўся каб другую скласці-гоп вуда с падстаўкі ў воду пуляй,але абмежавальнік недаў сцянуць,падхапіў але ужо зноў павадка з моднага флюра няма.Ладна,закідываю другую з пляценкай і хвілін пяць чакаю,глуха.Бяру дайшоўшы прыкорм і падкідываю некалькі добрых шароў,і закідываю першую вуду з новым флюрам,некалькі секунд і паплавок як пуля імгненна знікае,падсечка і тьфу што за напасці павадка няма.Плюю на гэту ідэю і стаўлю аснастку 0.25+0.14чорная пляценка і №7карпавы кручок.Цапляю курузу+апарыша і закідываю супраць ветра (даволі моцны і халодны)у месца прыкорма.Цяпер ужо прыходзіцца чакаць хвілін 10 і вось ен першы карп засекся.Клеў быў дзесьці да паловы 12 з рытмам на адной 10-15хвілін а з жоўтым кручком 15-25хвілін:!:.Зноў падкінуў камбікорма з кукурузай і амаль праз 5хвілін "чорныя камяні",на працягу паўтары гадзіны каля 10кг,некалькі амураў таксама узяліся,адзін на 1,350 шоў веьмі прыгожа са свечкамі і выкрутасамі як сапраўдны бальшун.Трэба адзначыць што амаль усе карпы былі даволі упартымі і лавіць іх было адно задавальнене.Потым дзесці каля паловы другой перапынак.Дакорм не дапамагае,пробую чарвя,теста- толькі дзве паклеўкі карпікаў каля 400грам і 1 100грамовы акушок.Яшчэ да даю прыгатаванага прыкорма,чакаю але усе маўчыць,накукурузу дадаю мядовага экстракта і працэс зноў пайшоў.,пакуль адзін з прыткіх кілошак не пераблытаў лескі.Пакуль разматваў,пакуль раз за разам паглядаў на суседзяў на другім прудзе(прыехалі дзвумя семьямі на адпачынак у пачатку шостай гадзіны,лавілі з радаснымі ускрыкамі і даволі шумна,але брала даволі добра на фідэры і без закорма,справа у тым што у гэты дзень абкошывалі пруды і траву ветрам трымала каля іх берага і карп там і карміўся.)прайшло хвілін пятнадцаць,закінуў і чакаю але глуха.Падкорм змена насадак і ніякага адказу.Дабаўляю у статкі прыкорма акукліўшагася апарыша і падкідваю.Мяняю насадку на галушку падкісшага цеста і амаль імгненны адказ спрытай рыбіны.Пасля пяці карпікаў усе змаўкае,зноў чапляю кукурузу і чакаю,сзадзі з радасным крыкам кабета у узросце выцягівае на спін шнурка я аўтаматычна аглядываюсь і вуда робіць маланкавы прыжок у воду але абмежавальнік не дае сцянуць,падсякаю але леска ужо вяцянулася у адну лінію з вудай і чпок усей аснасткі няма,пятля на канектары разарвалась а у вадзе бурун і грэбень з хвастом даволі добрага карпа(вонкава каля двушкі можа трохі больш).Разумею што дзень ужо сканчываеца і пара дадому.Чакаю яшчэ 30хвілін з адной вудачкай а ні паклеўкі.Ні якія змены не дапамагаюць,раблю выснову што жоўты кручок ці светлая пляценка не руляць ці проста ужо пара ехаць каб зацемна дабраца да дому.Вонкава улоў каля 20кг,закілошнікаў,амураў і зеркальных забіраю.Складываюся і з усей амуніцыяй топаю на стаянку,па дарозе на выхадзе с другога пруда спыняюць двое рыбакоў,лавілі з абеду і ніубачылі а ні паклеўкіраспавялі што тут у першыню ды і без прыкорма і толькі на чарвя, з вудаў толькі паплавочкі.Пры узвешывані і выпіскі квіткоў, таксама яшчэ двоя убачыўшых некалькі паклевак даволі сумныя з'язжалі.Высновы для сябе раблю такія:З флюркарбонам клеў значна лепшы але трэба тады ставіць на махалку не менш як 0.25,таксама лескі цемных таноў лепш працююць.Камбікорма не жалець, блага што яго даюць дарма на рыбалку.Акціватары добра працуюць больш клубніка і мед.Хоць і змена пагоды і холадна але калі у запасе некалькі насадак то усе атрымаеца і тутэйшы карп не са спужаных і можна смела ставіць больш трывалыя аснасткі калі мах.Рыбалка атрымалася на славу.Праводзілі ахоўнікі даволі ветліва і са спачуванем гледзячы як я нагружаю скут і дыведаўшыся куды паедуДамой усе роўна прыехаў ужо цемрачы але вельмі задаволены,амурам і зеркалкам жонка асабліва была рада(як раз на яе імяніны падайшлі)
                Ёсць 2 бясконцасці: Сусвет и Бязглуздасць. Але, я не ўпэўнены наконт першага.
                ©А.Эйнштейн (На рыбалцы яшчэ больш пераконваешся ў другім).

                Комментарий


                • #39
                  У суботу зноў з'ездзіў на Зорку.Дзве гадзіны на дарогу і у палове 10 быў там.Думаў што людзей будзе цемрач(да гэтага ахоўнікі папяраджалі што на выходных тут дурдом),але нічога,нармалева,8машын і дзесьці каля 20 чалавек.Як звычайна на трэцці пруд дзе большыя карпікі.Народ у большасці быў на першым і другім,а на трэццім толькі 4чалавека.Клеў як заўседы не падкачаў,але заўважыў што жывельныя ныжыўкі цяпер у карпа не ў павазе,а толькі теста і кукуруза.І яшчэ па прыкормкі,на кропкі з прыкормкай на аснове купленых сумесяў клеў вельмі марудны,а на запараны камбікорм з дабаўкай цэльнага і размешанага з глебай +дабаўка паніровачных сухароў -амаль адразу і ўвесь час.Ускрыўшы убачыў што страўнікі амаль забітыя камбікормам.Так што к пакупным не вельмі ен прыстасаваўся.За пяць гадзін лоўлі каля 25кг,можна было і больш,але адну вуду звалок у воду і прыйшлось даставаць,2разы пераблытываў вуды,прыходзілася распутываць.А пад канец і у вогуле абарвалі павадкі(за дзень ужо паднасіліся).Дзень проста выдатна прайшоў:D.Карпікі ад 1кг да 1.5,бачна што ужо весу дабралі.У наступны раз за карасем(ахоўнікі казалі есць даволі добры,але у большасці бярэ у даждлівае надвор'е).
                  Ёсць 2 бясконцасці: Сусвет и Бязглуздасць. Але, я не ўпэўнены наконт першага.
                  ©А.Эйнштейн (На рыбалцы яшчэ больш пераконваешся ў другім).

                  Комментарий


                  • #40
                    За карасем не атрымалася(пярлоўку забыў),ды і больш тыдня ужо не быў,таму зноў на трэцці пруд за карпам.Зорка не падвяла,хоць і моцны халодны вецер а потым і дождж,але кіл 25.На паплавок не вельмі,усе больш с серадзіны на фідэр.Рыбалка клас.Было десьці 8чалавек,карпа амаль ніхто ніўзяў,а вось шчуку таскалі.Як аказалася,ніхто не закармліваў надзеючыся на халтуру і лавілі на жывельныя,а я даволі добра закарміўся(камбікорм усе роўна дармавы выдаюць) і толькі кукуруза працавала.
                    Ёсць 2 бясконцасці: Сусвет и Бязглуздасць. Але, я не ўпэўнены наконт першага.
                    ©А.Эйнштейн (На рыбалцы яшчэ больш пераконваешся ў другім).

                    Комментарий


                    • #41
                      Вялікі жаль,але 19жніўня апошні дзень лоўлі і сезон зачыняецца!Будуць гатаваць к зіме.Са слоў начальніка рыбалка невыгадная,таму пры магчымасці зачыняюць і промысел руліць.А па рыбалцы быў 3 разы.Кожны з выездаў па свойму файны.Але заўважыў што с кожным разам мах працаваў горш і горш,болей ці зусім толькі фідер.Больш менш мах толькі на 3 і 1 дзе рыба меншая чым на2м.Таксама больш і больш працаваў толькі камбікорм і закорм толькі камбікормам,усе другое рыбалку прыводзіла амаль да 0.А так улоў быў 13кг,10 і 8,апошні раз былі з жонкай больш як адпачынак,але аднаго на 2250узяў.Лавілі не доўга,толькі да спякоты,а потым смажанка з карпа на вуголлях і да дому.Таксама было два сходы аднаго з абрывам павадка 022на мах,і абрыў пляценкі 014,а таксама карась каля грамм 700 сышоў каля берага.Збіраюсь на закрыцце сезону на Зорцы на гэтым апошнім тыдні.Так што спяшайцеся.Адзін з самых выдатных платнікаў закрываецца да наступнага сезону.Куды потым падацца??Мабыць ці на белае,але там толькі на выхадныя і перад гэтым там добра закармляюць ці на салігорскі платнік,але кошт на ім даволі кусаецца,хоці і абяцаюць добрую рыбу,але не трафейную толькі максімум да 3кг.Вось такія справы.
                      Фота з апошняй (тое што забраў,на што хапіла грошай:p)Большы на 2250,фота дрэннае таму што з сотавіка.
                      Уся рыба за ўвесь сезон,вельмі чыстая і як упэўніваў начальнік,даюць гарантыю што а ніякіх паразітаў няма(пастаянна даглядаюць і апрацовываюць),кольікі не разглядаў і не шукаў якія нібудзь адхіленні-не знайшоў і у дадатак рыба даволі смашная(праточная вада,і чыстыя пруды).
                      Ёсць 2 бясконцасці: Сусвет и Бязглуздасць. Але, я не ўпэўнены наконт першага.
                      ©А.Эйнштейн (На рыбалцы яшчэ больш пераконваешся ў другім).

                      Комментарий


                      • #42
                        Добрый всем день! Да жаль, что закрытие у них так рано. Я сам с отцом был на сеем рыбхозе два раза и каждый раз получали море удовольствие, что все таки рыба в водоеме есть)))))) Я извеняюсь, а какой платник возле Солигорска?? надо же думать куда и осенью съездить.

                        Комментарий


                        • #43
                          Закрыцце сезону адзначылі таксама разам з жонкай(юбілей вяселля за адно адзначыць:p).У пятніцу к 8.00 на прахадной.Як заўсёды ветлівая сустрэча адказных,парады дзе лепш ловіца,выдача камбікорма і мы з жонкай ідзем на месца.Выбралі зноў 2пруд.З людзей на ўсім вадаёме на пачатак было 9чалавек,на 1м і 3 больш.Закармілісь,разлажылі мангал і другі скарб для адпачынку і пачаў чакаць клёва.Спачатку закінуў 2 фідеры,а потым 2маха.Адразу хочыцца сказаць што акрамя некалькіх паклевак(адна-абрыў павадка,2 другіх рэзультат амурчык і карпік)клёва на махі не было.А вось на фідеры гэта Да!!За 1.5гадзіны амаль 10кіл Белага Амура,якога так хацеў спаймаць ,хоць некалькі,а тут амаль увесь дзень толькі ён і кляваў.Брала на камбікорм,але на з дабаўкай апарыша-лепш.На першым пруду,амаль адразу - хлапец падцапіў шчупака дзесьці каля 2.5кг.Але гэта як аказалася не прыкол.Пад канец лова убачыў каля берага здаровы плаўнік і узяўшы падсак падлавіў карпа значна большага за 3кіл.Падумаў што хворы,але агледзіўшы убачыў што спіна у вялізарных пакусах шчукі і у дадатак там дзе укусы-хрыбет таксам сапсаваны.Пакуль разглядалі падышоў ахоўнік і распавеў,што шчупакі у вадаёме ад 1да 15кг.а карпы ад 1 да 12кг.А ята непаверыў вачам.Так,і яшчэ калі аднаго з амураў цянуў да берага,то атакавала шчука і аставіла на ім свае адбіткі, а амур быў 1кг 300гр.Во якНіколі не падумаўбы што такое можа быць.За дзень спаймалі 17кіл,амаль адні АМУРЫСамых большых забралі дадому(амаль усіх)Самы большы з іх 1кг700гр а меншы 1кг.:D добры клёў быў да 11.00 а потым як пападала.
                          Адпачылі выдатна,рыбу не толькі спаймалі але і падсмажылі.Два абрыва таксама было,мабыць хтосьці із вытворцаў.Проста кажучы не рыбалка,а казка.[SIZE="4"]Вялікая шкада што у нядзелю(ужо сёння,19жніўня)ён зачыняецца[/SIZE].
                          Ёсць 2 бясконцасці: Сусвет и Бязглуздасць. Але, я не ўпэўнены наконт першага.
                          ©А.Эйнштейн (На рыбалцы яшчэ больш пераконваешся ў другім).

                          Комментарий


                          • #44
                            Добрый день. Вчера приехал на закрытие столь чудесного рыбхоза были компанией из четырех человек, дорога дальняя поэтому выезжаем с вечера чтобы по приезду ещё поспать, приехали около трех ночи перекусывали и тут к нам подошел охраник, разговорились разказал, что по открытию 1 мая здесь начинается бешаный клев, хотя и в сезон за три раза, что я был меньше чем 10 кг не увозил. Ну до ладно про саму рыбалку: рыбоков на этом рыбхозе я еще столько не видел было занято все. На кукурузу не брала вообще, только комбикорм на резинке и опарыш. Отловились нормально 12 кг рыбки из нх два амура один на 2 кг, а второй на 1.7кг какие это бойцы адриналин, так и разрывает тебя когда его тянешь и фрикцион срабатывает!! Закрытие в сеем водоеме прошло удачно и как всегда интересно!!!

                            Комментарий


                            • #45
                              Все. Закрытие было 19-го августа. Так что только в следующем году. Был тоже пару раз. Все как у всех. Клевало, ловилось. Бонусов не было.
                              рыбные места не сдаю

                              Комментарий


                              • #46
                                Были на открытии, клев бешеный (карп и щука от 1 кг, амур от 0,5 кг). Кормушки даже не забивали, использовали как грузило. Через полчаса оставили только по одной удочке. Иногда наживка не успевала опуститься на дно, а уже клюет.
                                За пару часов каждый из нас наловил килограмм по 10 (все честно взвесили и оплатили). Кстати, дома почистив 10 кг живой рыбы, получил 5 кг отходов.
                                Потом оторвались по щуке. Поклевки при КАЖДОМ (!) забросе.
                                Поймав нужное кол-во рыбы занимались тестированием различных насадок и приманок, и действовали по принципу поймал - отпусти.
                                Из минусов дождь (который лил практически без перерыва) и далеко от Минска.
                                По ценам:
                                карп от 22.000 до 27.500,
                                щука 40.000,
                                Входной билет 20.000
                                Комбикорма не выдавали (нет в наличие)
                                В общем отдохнули хорошо!
                                Последний раз редактировалось Boriskoff; 02.05.2013, 21:56.

                                Комментарий

                                Просматривают:

                                Свернуть

                                Обработка...
                                X